Upravit stránku

FV - Plast je jediným výrobcem vícevrstvého potrubí PE-RT/AL/PE-RT v republice

Linka na AL-PERT trubky

Výrobní závod FV - Plast, Čelákovice
Vyrobí až 20 milionů metrů trubek za rok
3× rychlejší než původní linka

Nově zavedená výrobní linka je zaměřena na výrobu vícevrstvých trubek z PE-RT s hliníkovou vrstvou. Trubky PE-RT/AL/PE-RT se 100% kyslíkovou bariérou poskytují univerzální využití pro transport teplé i studené vody a vytápění. Hliníková vrstva zabezpečuje teplotní a tlakovou odolnost a zároveň umožňuje snadnou manipulaci při tvarování. Společnost FV - Plast se pyšní pozicí jediného výrobce vícevrstvých potrubí PE-RT/AL/PE-RT a PE-RT v České republice, a to s více než třicetiletou tradicí.


Špičková technologie ze Švýcarska se vyznačuje nejen neskutečnou rychlostí, ale i vysokou spolehlivostí. Zajišťuje kvalitu svaru prostřednictvím mechanického vedení spoje hliníku přímo pod elektrodou, což eliminuje možnost fyzického vybočení spoje. Osvědčeným prvkem této technologie je také automatický software pro detekci vadných kusů, který během celé výrobní doby neustále analyzuje data z kontrolních mechanismů linky. Tímto způsobem se zabraňuje navinutí vadného výrobku do svitku, který by mohl být odeslán zákazníkovi. Celý proces je tedy zajištěn od začátku až do konce s maximální péčí o kvalitu. 
Linka disponuje širokou paletou kontrolních prvků, jako jsou například dvojitý gravimetricko-optický systém CINEGRAN 22 pro sledování toku granulátu do extruderu. Další pojistkou jsou tři laserová měření průměru trubky prováděná po každém klíčovém kroku výroby – tedy konkrétně při vytvoření základní trubky, při aplikaci lepidla a nakonec u finálního produktu. Provádí se také indukční kontrola kvality svaru hliníkové vrstvy a monitoruje se spuštění indukční pece pro zajištění adheze jednotlivých vrstev trubky. Posledním krokem je optická kontrola povrchu trubky s cílem odhalit případné díry v koextruzi, a tím poskytnout ochranu hliníku před korozivním prostředím.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti.