Upravit stránku

Novinky

FV - Plast je jediným výrobcem vícevrstvého potrubí PE-RT/AL/PE-RT v republice

Linka na AL-PERT trubky

Výrobní závod FV - Plast, Čelákovice
Vyrobí až 20 milionů metrů trubek za rok
3× rychlejší než původní linka

Nově zavedená výrobní linka je zaměřena na výrobu vícevrstvých trubek z PE-RT s hliníkovou vrstvou. Trubky PE-RT/AL/PE-RT se 100% kyslíkovou bariérou poskytují univerzální využití pro transport teplé i studené vody a vytápění. Hliníková vrstva zabezpečuje teplotní a tlakovou odolnost a zároveň umožňuje snadnou manipulaci při tvarování. Společnost FV - Plast se pyšní pozicí jediného výrobce vícevrstvých potrubí PE-RT/AL/PE-RT a PE-RT v České republice, a to s více než třicetiletou tradicí.


Špičková technologie ze Švýcarska se vyznačuje nejen neskutečnou rychlostí, ale i vysokou spolehlivostí. Zajišťuje kvalitu svaru prostřednictvím mechanického vedení spoje hliníku přímo pod elektrodou, což eliminuje možnost fyzického vybočení spoje. Osvědčeným prvkem této technologie je také automatický software pro detekci vadných kusů, který během celé výrobní doby neustále analyzuje data z kontrolních mechanismů linky. Tímto způsobem se zabraňuje navinutí vadného výrobku do svitku, který by mohl být odeslán zákazníkovi. Celý proces je tedy zajištěn od začátku až do konce s maximální péčí o kvalitu. 
Linka disponuje širokou paletou kontrolních prvků, jako jsou například dvojitý gravimetricko-optický systém CINEGRAN 22 pro sledování toku granulátu do extruderu. Další pojistkou jsou tři laserová měření průměru trubky prováděná po každém klíčovém kroku výroby – tedy konkrétně při vytvoření základní trubky, při aplikaci lepidla a nakonec u finálního produktu. Provádí se také indukční kontrola kvality svaru hliníkové vrstvy a monitoruje se spuštění indukční pece pro zajištění adheze jednotlivých vrstev trubky. Posledním krokem je optická kontrola povrchu trubky s cílem odhalit případné díry v koextruzi, a tím poskytnout ochranu hliníku před korozivním prostředím.

Využijte možnosti získání svářečského oprávnění

Víte, že nabízíme možnost svářečských kurzů? 

V rámci spolupráce se svářečskou školou Welding Praha rádi zajistíme a zorganizujeme kurz na svařování plastů. Využijte tuto možnost a rozšiřte si své znalosti a zručnosti.

Získejte certifikaci podle českých i mezinárodních norem. 

Pokud vás zajímá více, neváhejte nás kontaktovat: daniel.zimmermann@fv-plast.cz

Školíme odborníky i studenty

Abyste lépe poznali naše výrobky a systémy, pořádáme odborná školení. Určená jsou instalatérům a topenářům i jejich budoucím nástupcům z řad studentů oboru instalatér-topenář. Nabízíme exkurze v našem školicím středisku a výrobním závodě a také přímo ve firmách a školách. 

Zarezervujte si svůj termín na naše odborná školení. Na své si přijdou instalatéři, topenáři i studenti oboru instalatér-topenář. Proč?

👍 Ukážeme naše výrobky a systémy.

👍 Dozvíte se novinky z oboru.

👍 Ukážeme praktické vychytávky pro rychlejší práci.

👍 Vyzkoušíte si práci s našimi trubkami.

👍 Zjistíte, jak kvalitní jsou naše výrobky.

👍 Odpovíme na všechny vaše otázky.

Svůj termín si zarezervujte ve formuláři www.fv-plast.cz/skoleni-pro

Školení se konají každý čtvrtek od 9 do 13 hodin nebo jindy po domluvě. Těšíme se na vás v našem školicím středisku Čelákovice.

Potkáme se na Stavebním veletrhu v Brně

Zastavte se za námi na brněnském výstavišti. Stavební veletrh startuje již 24. dubna a najdete nás v pavilonu V, číslo stánku 104.

Letos jsme opět přijeli s Alcatruckem. V prezentační dodávce najdete kompletní průřez našim sortimentem – FV AQUA i FV COMFORT. Přijďte se pobavit o ideálních trubkách pro rozvod teplé i studené vody, stejně jako o efektivních metodách vytápění a chlazení domů.

Náš tým se na vás těší. Uvidíme se?

Otevírací doba: 

24.—26. 4. 2024  10.00–17.00 
27. 4. 2024  10.00–16.00
  

Letošní ročník veletrhu MCE v Miláně byl skvělý!

Největší akce svého druhu v Evropě je zaměřena na oblast technologií pro vytápění, chlazení, klimatizaci a sanitu. Společně s celou skupinou Alca Group jsme prezentovali naše produkty na krásném stánku Alca.
 

Máme velkou radost z toho, že jsme se mohli osobně setkat s našimi stávajícími zákazníky a probrat s nimi jejich potřeby a možnosti budoucí spolupráce. Zároveň jsme navázali mnoho nových kontaktů s potenciálními partnery z celého světa. Veletrh MCE tak pro Alca Group představuje nejen skvělou platformu pro prezentaci produktů, ale také pro budování silných obchodních vztahů na mezinárodní úrovni.

Moderně zařízený stánek Alca a FV - Plast se stal centrem dění pro návštěvníky veletrhu, kteří se zajímali o inovativní produkty a systémy z oblasti sanity.
 

Návštěvníkům jsme představili celý průřez sortimentem a zejména PE-RT/AL/PE-RT trubky, které vyrábíme na naší jedinečné lince jako jediný výrobce vícevrstvého potrubí PE-RT/AL/PE-RT a PE-RT v České republice. Velký zájem vzbudily i výhody našeho systému pro vytápění a chlazení FV COMFORT. Žádné zbytečné starosti, žádné složité výpočty. FV COMFORT přináší ucelená typová řešení, která v jednom systému zahrnují chlazení i vytápění pro perfektní tepelnou pohodu ve vašem domově.
 

Jsme přesvědčeni, že se naše účast na veletrhu MCE v Miláně ukáže jako velmi úspěšná. Veletrh nám přinesl nové obchodní příležitosti a posílil naše postavení na mezinárodním trhu.

Těšíme se na další ročník veletrhu MCE a na možnost opět představit naše produkty a služby globálnímu publiku.

 

Již tradičně na milánském veletrhu

Dovolte, abychom Vás pozvali na nadcházející mezinárodní veletrh MCE Milano, který se koná ve dnech 12. – 15. 3. 2024 v areálu výstaviště Fiera Milano.

Expozici skupiny Alca Group můžete nalézt v hale číslo 6, výstavní stánek číslo G62.

Objevte naše široké portfolio produktů sanitární techniky, trubek, systémů pro vytápění a chlazení a inovativních řešení.

Už teď se těšíme na setkání s vámi!

 

Tým Alca

Navštivte nás na veletrhu Aquatherm Praha

V areálu výstaviště PVA Expo Praha Letňany mohou zájemci navštívit další ročník Mezinárodního odborného veletrhu vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky Aquatherm Praha. Otevřeno bude denně až do pátku 8. března, ve čtvrtek 10 do 18 hodin, v pátek od 10 do 15 hodin.

 

Expozici skupiny Alca Group naleznete v hale 5, výstavní stánek číslo 538.

 

V rámci skupiny představuje FV -  Plast celý průřez sortimentem, tedy systém pro podlahové, stěnové a stropní vytápění i chlazení FV COMFORT a také širokou nabídku trubek a tvarovek z materiálu PP-RCT.

 

 

Pro získání vstupenky na veletrh ZDARMA se registrujte na Vstupenky zdarma - Aquatherm-praha.com

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

PF 2024

Přejeme vám kouzelné a poklidné prožití Vánočních svátků ve zdraví a přesně podle vašich představ. 

Tým FV-Plast

Není trubka jako trubka

 

Hledáte trubky pro váš projekt?

 

Naše nabídka je rozdělena do kategorií podle účelu použití.

Tak jednoduše poznáte, která trubka je pro jaký rozvod.

FV – Plast již tradičně partnerem soutěže učňů Řemeslo/Skill ve Vysokém Mýtě

Letos již po dvanácté, v termínu 19. - 21.9. 2023, se sejdou učni stavebních oborů z celé České republiky a Slovenska, aby si v praxi vyzkoušeli to, co se do této doby naučili. Program oboru Instalatér bude ve dnech 20. - 21.9. 2023. Jedním z partnerů soutěže je i FV - Plast.

 

Spočítáme vám to!

Chcete rychle vypočítat, kolik materiálu bude na váš projekt potřeba?

S tím vám pomůže náš kalkulátor podlahového vytápění. V 5 jednoduchých krocích nadefinujete požadavky a obratem získáte soupis materiálu i jeho množství.

Odkaz na kalkulátor zde.

 

Pozvánka na Stavební veletrh Brno

Dovolte, abychom Vás pozvali na Stavební veletrh Brno, který se koná ve dnech 2.–3. března 2023 v Brně.

Expozici skupiny Alca Group můžete nalézt v pavilonu P, výstavní stánek číslo S004.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Registrujte se pod kódem partnera: Q1BTXAM852

 

Pozvánka ISH 2023

Dovolte, abychom Vás pozvali na mezinárodní veletrh ISH 2023, který se koná ve dnech 13.–17. března 2023 ve Frankfurtu.

Expozici skupiny Alca Group můžete nalézt v hale 4.0, výstavní stánek číslo B85.

Těšíme se na setkání s Vámi.

PF 2023

Kolektiv zaměstnanců společnosti FV - Plast Vám přeje veselé Vánoce a šťastný nový rok.

Změna v sortimentu PPR tvarovek

Dvě stávající redukce:

PPR redukce 25x20…………………………………………….AA209025020,
PPR redukce vnitřní/vnější 32x25……………………….AA210032025,

jsou nahrazovány novým výrobkem:
PPR redukce vni/vně 32x25/25x20 vně/vně………..AA210032025.

I nadále však v nabídce zůstává a je Vám k dispozici stávající PPR redukce 25x20 pod kódem AA209025020. Můžete se tedy rozhodnout jaký technický přístup zvolíte.

FOR ARCH v plném proudu, těšíme se na vás

Až do soboty 24. září mohou zájemci navštívit mezinárodní veletrh FOR ARCH, který se koná tradičně v areálu výstaviště PVA Praha Letňany. Expozici skupiny Alca Group návštěvníci naleznou v hale 4, výstavní stánek číslo 4C15. Na zájemce čeká unikátní systém COMFORT pro vytápění i chlazení, nejširší nabídka trubek a tvarovek z materiálu PP-RCT, široký sortiment sanitárních systémů a Alcasystém, modulární systém pro výstavbu a rekonstrukci koupelnových prostor a toalet suchou výstavbou.

Soutěž učňů znovu po dvouleté přestávce na náměstí ve Vysokém Mýtě

Již 11. ročník mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2022 se uskuteční ve dnech 20. - 22. září na náměstí ve Vysokém Mýtě. Program oboru Instalatér bude ve dnech 21. - 22. září. Do soutěže je přihlášeno 5 dvoučlenných družstev. Jedním z partnerů soutěže je i společnost FV – Plast. Celkem by mělo soutěžit více než sedm desítek učňů v oborech: zedník, zednické práce, obkladač, montér suchých staveb, instalatér a truhlář z celé České republiky a Slovenska. Koncepce soutěže bude obdobná jako v minulých letech, zadání různých oborů na sebe budou navazovat.

Ve dnech 20. – 22. září 2022 se již pojedenácté sejdou na náměstí ve Vysokém Mýtě učni stavebních oborů, aby si vyzkoušeli, co se již naučili ve svých domovských školách. V důsledku covidu byla během dvou uplynulých let zrušena spousta tradičních přehlídek a soutěží. V současnosti je Řemeslo/Skill největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži je letos mimořádný zájem, a proto se zde představí sedm desítek soutěžících z českých a slovenských škol, kteří se budou snažit co nejlépe vypořádat se svými soutěžními úkoly. Nejprve zedníci postaví v úterý 20. září soutěžní stavby a v nich budou postupně realizovat svá soutěžní zadání instalatéři, montéři suchých staveb a obkladači. Samostatně budou svůj úkol – výrobu židličky - řešit truhláři.

Letošní doprovodný program bude opět výrazně zaměřený na předškolní děti a žáky základních škol. Děti se mohou přijít podívat se svými rodiči, prarodiči nebo s učiteli na soutěž, ale zároveň si mohou znovu vyzkoušet různé řemeslné dovednosti. Starší děti, které se brzo budou rozhodovat co dál po základní škole, zde získají lepší představu o studijních a učebních oborech v regionu, protože se na náměstí bude rozmanitými aktivitami prezentovat VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto jako spoluorganizátor soutěže Řemeslo/Skill a také další školy z Pardubického kraje. Starší děti si budou moci vyzkoušet náročnější činnosti, např. omítání zdi, pájení a práci se dřevem. Další program pro základní školy bude připraven i přímo v prostorách budovy VOŠS a SŠ ve Vysokém Mýtě.

Veřejnost bude mít tradičně možnost poradit se přímo na náměstí s profesními odborníky ohledně stavby domů, rekonstrukcí bytů, při výběru stavebních materiálů, izolací, stavebních úprav v koupelně, včetně zařizovací sanitární keramiky, vodovodních baterií, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, rozvodů vody a odpadu, vodovodních baterií, použití moderních velkoformátových obkladů a dlažeb včetně výběru módních barev a dalších designových prvků v koupelnách.

Alca Group se představí na veletrhu FOR ARCH

Dovolte, abychom Vás pozvali na mezinárodní veletrh FOR ARCH, který se koná ve dnech 20. - 24. září 2022 v areálu výstaviště PVA Expo Praha Letňany.

Expozici skupiny Alca Group můžete nalézt v hale číslo 4, výstavní stánek číslo 4C15.

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

 

Systém FV ENERGEO součástí projektu v přestižní soutěži The Heat Pump Award

Výrobky FV - Plast, to jsou zejména špičkové systémy pro rozvody vody, podlahové vytápění a stropní a stěnové chlazení. Součástí širokého portfolia je ale také systém FV ENERGEO pro získání tepelné energie z prostředí. Nabízí kompletní sadu prvků pro konstrukci primárního okruhu tepelného čerpadla země/voda. Jedná se o prvky určené k využití geotermální energie. Základem jsou trubky a tvarovky z HDPE-RC, vysoko hustotního polyetylénu, který je odolný proti šíření trhliny. Proto je systém ideální pro instalaci v extrémních klimatických a geologických podmínkách, odolává hrubému zacházení během montáže, pokládání trubek i instalaci sond do geotermálních vrtů.

Právě systém FV ENERGEO se podílel na unikátním projektu RESTAURACE LIPNO MOLO  https://www.youtube.com/watch?v=XWOFLz242dc přímo nad hladinou jezera. Ten nyní bojuje o hlasy příznivců spolu s dalšími projekty v soutěži Evropské asociace tepelných čerpadel (EHPA) „The Heat Pump Award“.

Jedná se o prestižní projekt, který oceňuje nejúčinnější, nejchytřejší a nejudržitelnější realizace tepelných čerpadel z celé Evropy.
Soutěž vznikla již v roce 2011 a jejím hlavním cílem je upozornit na města a regiony, v jejichž prostředí bylo využito právě technologií tepelných čerpadel.

Letošní seznam přihlášených je dlouhý - https://hpa.ehpa.org/heatpump-contestants/.

Pokud budete mít zájem, můžete podle jednoduchého návodu podpořit svým hlasem unikátní projekt RESTAURACE LIPNO MOLO na této stránce https://hpa.ehpa.org/restaurace-lipno-molo/.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti.