Upravit stránku

Naše výrobní technologie

Výrobní technologie FV - Plast jsou výsledkem vlastního výzkumu a vývoje. Dbáme na to, aby produkty odpovídaly nejnáročnějším požadavkům moderního bydlení. Pojďte se společně s námi podívat, jak naše systémy vznikají.

Naše výroba je plně automatizovaná a neustále ji zdokonalujeme a vyvíjíme pomocí nejnovějších poznatků. O tom svědčí i to, že jsme za poslední roky investovali do rozvoje téměř půl miliardy korun.

Jak vyrábíme trubky

Trubky vyrábíme kontinuálně metodou vytlačování neboli extruzí. Na začátku stojí plast ve formě granulátu, který dávkujeme do vytlačovacího stroje (extruderu). V něm se materiál taví a homogenizuje. Takto vzniklá tavenina poté projde vytlačovací hlavou a následně vstoupí do kalibrační vany. Zde dojde k rychlému ochlazení taveniny a zafixování rozměrů trubky.

Po opuštění kalibrační vany trubky ochlazujeme v dalších vanách. Pohyb trubky zajišťuje zařízení zvané odtah. Následuje nařezání trubek a balení do kartonů nebo polyetylenových obalů. Výrobek je podroben přísné kontrole kvality jak během procesu, tak před jeho zabalením. 

Jedinečnost našich systémů tkví v tom, že jde o ucelený a přehledný systém plastových rozvodů. Specializujeme se na výrobu špičkových trubek, tvarovek a armatur, které slouží pro instalaci studené a teplé vody, podlahové a ústřední vytápění, získávání obnovitelné energie a další aplikace v průmyslu a zemědělství.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti