Upravit stránku

Soutěž učňů znovu po dvouleté přestávce na náměstí ve Vysokém Mýtě

Již 11. ročník mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2022 se uskuteční ve dnech 20. - 22. září na náměstí ve Vysokém Mýtě. Program oboru Instalatér bude ve dnech 21. - 22. září. Do soutěže je přihlášeno 5 dvoučlenných družstev. Jedním z partnerů soutěže je i společnost FV – Plast. Celkem by mělo soutěžit více než sedm desítek učňů v oborech: zedník, zednické práce, obkladač, montér suchých staveb, instalatér a truhlář z celé České republiky a Slovenska. Koncepce soutěže bude obdobná jako v minulých letech, zadání různých oborů na sebe budou navazovat.

Ve dnech 20. – 22. září 2022 se již pojedenácté sejdou na náměstí ve Vysokém Mýtě učni stavebních oborů, aby si vyzkoušeli, co se již naučili ve svých domovských školách. V důsledku covidu byla během dvou uplynulých let zrušena spousta tradičních přehlídek a soutěží. V současnosti je Řemeslo/Skill největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži je letos mimořádný zájem, a proto se zde představí sedm desítek soutěžících z českých a slovenských škol, kteří se budou snažit co nejlépe vypořádat se svými soutěžními úkoly. Nejprve zedníci postaví v úterý 20. září soutěžní stavby a v nich budou postupně realizovat svá soutěžní zadání instalatéři, montéři suchých staveb a obkladači. Samostatně budou svůj úkol – výrobu židličky - řešit truhláři.

Letošní doprovodný program bude opět výrazně zaměřený na předškolní děti a žáky základních škol. Děti se mohou přijít podívat se svými rodiči, prarodiči nebo s učiteli na soutěž, ale zároveň si mohou znovu vyzkoušet různé řemeslné dovednosti. Starší děti, které se brzo budou rozhodovat co dál po základní škole, zde získají lepší představu o studijních a učebních oborech v regionu, protože se na náměstí bude rozmanitými aktivitami prezentovat VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto jako spoluorganizátor soutěže Řemeslo/Skill a také další školy z Pardubického kraje. Starší děti si budou moci vyzkoušet náročnější činnosti, např. omítání zdi, pájení a práci se dřevem. Další program pro základní školy bude připraven i přímo v prostorách budovy VOŠS a SŠ ve Vysokém Mýtě.

Veřejnost bude mít tradičně možnost poradit se přímo na náměstí s profesními odborníky ohledně stavby domů, rekonstrukcí bytů, při výběru stavebních materiálů, izolací, stavebních úprav v koupelně, včetně zařizovací sanitární keramiky, vodovodních baterií, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, rozvodů vody a odpadu, vodovodních baterií, použití moderních velkoformátových obkladů a dlažeb včetně výběru módních barev a dalších designových prvků v koupelnách.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti