Upravit stránku

Jak šetřit životní prostředí a zároveň pomoci?

Zapojte se do projektu

Společnost FV – Plast se zapojila do sběru nepotřebných mobilních telefonů a získala Certifikát společensky odpovědné firmy. Stala totiž se součástí neziskového projektu sběru starých a nepotřebných mobilů a přispěla tak k šetření životního prostředí.

“Moc ráda bych vám poděkovala za vaši účast ve sběru starých a nepotřebných mobilů a nemalý přínos pro životní prostředí i Jedličkův ústav a školy. Odhadovaný průměr sběru mobilních telefonů v ČR je kolem 3-6 % a díky vám se průměr zvyšuje,” uvádí v průvodní zprávě k zaslanému certifikátu Monika Šrámková za projekt REMOBIL.

Projekt Remobil je určen pro všechny typy subjektů včetně občanů a funguje v celé České republice. Je neziskový a je financovaný z recyklačních poplatků, které spotřebitelé platí při koupi nových elektrospotřebičů, tedy například i mobilního telefonu. Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak do budoucna enviromentální problém. Projekt se proto snaží všem nabídnout co nejjednodušší způsob jak se nepotřebných telefonů zbavit.

Zároveň se z každého telefonu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To v součtu znamená například významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu, například nových mobilních telefonů.

Vyhodnocení sběrové kampaně Čas pro přírodu, další průběh sběru, aktuality a zajímavosti mohou zájemci sledovat na Facebooku https://www.facebook.com/remobilmobil/. Více informací také na webu https://remobil.cz/.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti