Upravit stránku

FV – Plast již tradičně partnerem soutěže učňů Řemeslo/Skill ve Vysokém Mýtě

Letos již po dvanácté, v termínu 19. - 21.9. 2023, se sejdou učni stavebních oborů z celé České republiky a Slovenska, aby si v praxi vyzkoušeli to, co se do této doby naučili. Program oboru Instalatér bude ve dnech 20. - 21.9. 2023. Jedním z partnerů soutěže je i FV - Plast.

 

Školy i letos projevily o soutěž enormní zájem, na vysokomýtském náměstí se tedy sejde celkem 34 dvoučlenných družstev v oborech montér suchých staveb, instalatér, zedník a truhlář. Jednotlivá družstva dostanou soutěžní zadání a předvedou odborné porotě a divákům, jak si se zadanými úkoly poradí. Soutěž je svým konceptem unikátní, protože simuluje skutečné podmínky na stavbě. Tak, jak to probíhá ve skutečnosti, nejprve zedníci postaví stavby a na ně budou navazovat ve svých zadáních instalatéři a montéři suchých staveb. Truhláři budou pracovat dva dny na svých vlastních zadaných úkolech.

Po dobu celé soutěže je zajištěn bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost. Starší děti, které se brzy budou rozhodovat co dál po základní škole, se mohou přijít podívat a třeba získají lepší představu o budoucích studijních a učebních možnostech.

 

Veřejnost bude mít i letos jedinečnou možnost poradit se s profesionály z různých oborů o postupech při rekonstrukcích či stavbách nových domů. Mimoto zde odborné firmy představí též absolutní novinky na trhu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti.