Upravit stránku

Chladicí strop FV - Plast

Ten, kdo chce dnes mít ve svém domově příjemné prostředí po celý rok, musí uvažovat nejen o topení v zimě, ale i o chlazení během horkých letních měsíců. Na první pohled se zdá, že se jedná o dvě problematiky, dva oddělené systémy, tak, jak jsme je znali z nedávné minulosti. Vytápění a chlazení obytných, kancelářských i veřejných a průmyslových objektů lze ale řešit společně, protože je spojuje teplo, které v případě vytápění do budovy přivádíme, nebo naopak odvádíme z budovy, v případě chlazení.

Společnost FV-Plast, a.s. v tomto roce představuje veřejnosti revoluční a zároveň velmi jednoduchý způsob, jak dosáhnout optimální tepelné pohody uvnitř vašeho domova. Je jím plošný chladicí a topný systém FV-Plast. Pracuje na principu ochlazování, nebo naopak ohřevu, velké plochy hustou sítí trubiček, kterými protéká voda. Tu ochlazuje či ohřívá čerpadlo, které dokáže jak topit, tak i chladit. Největší a nejcelistvější plochou v každé místnosti je podlaha nebo strop. Pro chladicí a zároveň i topnou funkci je strop ideální, neboť od plochy stropu ochlazený vzduch klesá dolů, a naopak sálavé teplo stropu působí stejně jako sluneční paprsky. 

Popis a funkce chladicího stropu

S blížícími se letními vedry nás bude zajímat spíše funkce chlazení. Představme si ji proto podrobněji. Na obrázku 1 vidíme chladicí registr, tvořený polybutenovou trubičkou, zatavenou ve formě meandru do sendvičové fólie, tvořené vrstvami hliníku a polyetylenu. 

Tento velmi lehký a ohebný registr odpovídající rozměrům ocelového rastru sádrokartonové konstrukce stropu, se pomocí integrovaných lepicích pásů vlepí do rastru – obrázek 2.

Následně se jednoduše propojí přívod a zpátečka z každého registru k páteřní přívodní trubce pomocí nástrčných tvarovek – obrázek 3. Páteřní přívodní trubka přivádí ochlazenou vodu od rozdělovače, který zůstává ukrytý, stejně jako přívodní i odvodní trubky pod sádrokartonovým záklopem. 

Po provedení tlakové zkoušky celého systému se chladicí systém zaklopí sádrokartonovými deskami – obrázek 4.

Pokud vás zaujal chladicí strop FV-Plast, napište nám, rádi vám povíme všechny detaily!
Ještě zbývá provést povrchové úpravy stropu běžnými metodami, a je hotovo. Od tohoto okamžiku si nový majitel chladicího (ale zároveň i topného) stropu může užívat příjemného a stabilního klimatu ve svém domově, bez ohledu na roční období – obrázek 5.

Proč zvolit stropní chlazení FV-Plast

Spolehlivý systém regulace dokáže udržovat stálou teplotu interiéru, bez průvanu, zcela přirozeně. V budově, která je vybavena stropním chlazením FV-Plast, se cítíte i v parných letních dnech jako v chládku mohutných kamenných budov, majících původ v dávných stoletích. 

Rozhodnete-li se pro stropní chlazení (a topení) FV-Plast v kombinaci s tepelným čerpadlem země-voda, vybaveným modulem takzvaného pasivního chlazení, budete v létě využívat přírodního chladu podzemí, a přitom spotřebujete jen zlomek energie, kterou by spotřebovala klimatizační jednotka. 

Pro více informací o chladicích stropech nám napište

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti.