Upravit stránku

ALCA Holding koupil společnost FV - Plast, a.s.

Společnost Alca Holding koupila 100 % akcií společnosti FV Plast, významného výrobce plastových systémů pro rozvody vody, ústředního a podlahového vytápění, plošného chlazení a průmyslových aplikací.

Touto transakcí dojde k významnému posílení skupiny ALCA na evropských trzích, zejména z hlediska nabídky sortimentních skupin.

„Jsme rádi, že se tento nákup uskutečnil a můžeme přivítat novou firmu v naší skupině. FV Plast je kvalitní výrobce s dlouholetou tradicí působící na mnoha trzích. Tento obchod zapadá do naší dlouhodobé strategie“, říká František Fabičovic, spolumajitel ALCA Holding. „Jsme přesvědčeni, že tato transakce je výhodná nejenom pro obě společnosti, ale zejména pro zákazníky, kteří budou mít přístup ke komplexnímu, kvalitnímu portfoliu komplementárních výrobků“, dodává.

Došlo také k posílení manažerského týmu. Novým ředitelem FV Plast byl jmenován Krzysztof Bocek, který v oboru plastových potrubních systémů působí již řadu let a stál ve vedení velkých mezinárodních společností.

Plánovaný roční obrat skupiny ALCA Holding přesáhne díky této akvizici 3 miliardy korun.

 

Alca Holding je vlastníkem společnosti Alcaplast, českého výrobce sanitární techniky s 11 dceřinými společnostmi v zahraničí. Vyrábí přes 600 výrobků, které exportuje do více než 70 zemí světa, a zaměstnává 750 lidí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti.