Upravit stránku

Rekonstrukce rodinného domu - Praha 4

Celková rekonstrukce objektu a jeho zateplení umožnily naplno využít plošných chladicích a otopných systémů (stropní/podlahové).

V rámci rekonstrukce rodinného domu z konce 30. let minulého století uvažoval investor také o stropních chlazení, které znal ze svých cest do zahraničí. Po počátečních debatách se nakonec rozhodl využít stropní chlazení a zároveň vytápění v horních patrech. V přízemí a suterénu využil standardního systému podlahového vytápění.

Kombinace systém CoolFLEX a FV THERM - řešení pro celoroční provoz

Zdrojem je tepelné čerpadlo vzduch - voda. Na tento zdroj je napojen vodní okruh, v suterénu a 1.NP podlahový systém FV THERM a v 2.NP a podkroví je nainstalován systém CoolFLEX ze sortimentu chladicích a otopných stropů FV KLIMA. Tepelné čerpadlo v létě vyrábí chladnou vodu se spádem 16/19°C a v zimě 40/35°C. Takto upravená voda zajišťuje celoročně příznivé klima v celém objektu.

Investor zpočátku nedůvěřoval, že v režimu vytápění v zimě budou otopné stropy bezpečně fungovat (pro jistotu osadil vrchní patra také radiátory). Těší nás, že po spuštění tepelného čerpadla v únoru 2021 potvrdil, že radiátory nemusí zapínat a stropní vytápění funguje na 100%.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti