Upravit stránku

Montážní instrukce pro spojování vícevrstvých trubek tvarovkami

CHARAKTERISTIKA

Tvarovky FV A-PRESS a M-PRESS jsou určeny pro budování rozvodů vody a vytápění z vícevrstvých trubek FV MULTIPERT-5 a FV MULTIPERT-AL.

FV A-PRESS

  • Řada celoplastových násuvných - axiálně lisovacích tvarovek z materiálu PPSU pro ekonomickou realizaci rozvodů.
  • Rozsah od d16 do d32.
  • Univerzální použití pro všechny typy vícevrstvých trubek daných rozměrů pro rozvody vody a vytápění.
  • Dokonale těsné po nalisování i bez nutnosti použití těsnících kroužků z elastomeru.
  • Vynikají spolehlivostí, těsností spoje, snadnou a rychlou montáží a dlouhou životností.

FV M-PRESS

  • Kompletní řada špičkových mosazných lisovacích tvarovek pro široké využití i v těch nejnáročnějších aplikacích jako jsou rozvody otopné vody.
  • Široký rozsah od průměru od d 16 po d 63 (dle typu tvarovky).
  • Přechodky s vnějším či vnitřním závitem, eurokonusem, převlečnou maticí a přechodky na měděné rozvody spojované lisováním nebo pájením zaručují snadné napojení na jakékoliv další systémy rozvodů.
  • Různé druhy kolen, odboček, T kusů jednoznačných i s redukcí a kolena pro připojení radiátoru tvoří kompletní systém pro snadnou realizaci rozvodů vytápění.
  • Různé nástěnné kolena a průběžné nástěnky se závitovými spoji pro jednoduché napojení rozvodů vody k zařizovacím předmětům.

SPOJOVÁNÍ LISOVACÍMI TVAROVKAMI FV A-PRESS

 

Lisovací tvarovky FV A-PRESS pracují na podobném principu s jednodušší konstrukcí spojů. Systém spojování tvarovkami A-PRESS využívá základní vlastnost plastů - tvarovou paměť a axiální tlak (tlak ve směru osy trubky). Prověřený způsob spojování trubek, který je rychlý a spolehlivý. Časem se tlak ve spoji zvyšuje a spoj se tak stává pevnějším.

Speciální A-PRESS násuvný kroužek má vnitřní zápich, který vymezuje nasazení na tvarovku. Na násuvném kroužku je šipka naznačující směr axiálního lisování. Na konec trubky, před lisováním se musí kroužek nasunout proti směru šipky.

Expandérem se rozšíří konec trubky. Konec trubky je nutné rozšířit pouze natolik, aby umožňoval zasunutí fitinky do trubky. Aby vznikl dokonalý těsný spoj, musí být vnitřní zápich násuvného kroužku zasunut ve směru šipky, mezi první a druhý výstupek na lemu na konci tvarovky.

Pevnost spoje je dosažená bez dodatečných těsnicích prvků, a to jen využitím vlastností plastů - tvarové paměti. Po nalisování násuvného kroužku na rozšířený konec trubky na správné místo tvarovky dojde pod vlivem velmi vysokého tlaku k tečení materiálu trubky, který pevně vyplní všechny výstupky na tvarovce, čímž dojde k dokonalému utěsnění spoje.


SPOJOVÁNÍ LISOVACÍMI TVAROVKAMI FV M-PRESS

Tvarovky FV M-PRESS jsou principiálně založeny na dokonalém utěsnění zalisovaného spoje pomocí speciálně tvarovaných drážek, gumových o-kroužků a polohovacího uložení manžety.

Obrázek 1: Manžeta z nerezi je uchycena v polohovacím uložení , které se při lisování přizpůsobí tvaru lisovací čelisti a její spojení s tvarovkou zůstává odolné proti průniku vlhkosti (z omítky či kondenzátu). Dva těsnicí o-kroužky zajišťují dokonalé utěsnění vnitřního prostotu tvarovky před tlakovou vodou. Vnitřní prostor tvarovky je tak chráněn před vlhkostí čímž lze úspěšně zabránit případné korozi Al vrstvy na řezu vícevrstvých trubek.

Dokonalé zalisování spoje je zaručeno systémem Autolock, který zabraňuje oddálení čelistí lisovacích nástavců před dokončením lisování. Tvarovky řady FV M-PRESS pracují na podobném principu s jednodušší konstrukcí. Využívají odlišný (patentovaný) systém drážek v kombinaci s jedním těsnicím o-kroužkem.

Obrázek 1:
Obrázek 1:

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti