Upravit stránku

Naše výrobní technologie

Trubky firmy FV Plast jsou vyráběny kontinuálně metodou vytlačování (extruze). Na začátku výrobního procesu je materiál – PPR – ve formě granulátu, který je dávkován do jednošnekového vytlačovacího stroje (extruderu), v němž dochází k roztavení a homogenizaci materiálu.

Vzniklá tavenina dále prochází vytlačovací hlavou a následně vstupuje do kalibrační vany, ve které je proti okolnímu prostření podtlak a kde dochází k rychlému ochlazení taveniny a zafixování rozměrů trubky. Po opuštění kalibrační vany následuje další ochlazování trubky průchodem několika sprchovými chladicími vanami. Pohyb trubky od vytlačovací hlavy směrem ke konci linky zajišťuje zařízení zvané odtah. Po odtahu trubka prochází pilou, ve které je řezána na požadovanou délku. Poté následuje balení.

Trubky jsou baleny do PE rukávů, ukládány do kovových klecí a po povolení od zkušebny následně expedovány do skladu. V lince je rovněž zařazeno inkjetové potiskovací zařízení, kterým je zajišťován odpovídající potisk a značení trubek.

STABI trubky s hliníkovou vložkou

V případě trubek STABI je navíc po chlazení trubky v lince zařazena technologie pro nanášení hliníkové fólie. Tato fólie je dodávána ve svitcích a má speciální oboustranně provedenou povrchovou úpravu pro zajištění přilnavosti mezi plastem a hliníkem. Na hliníkovou fólii je nanesena ještě vrchní vrstva PPR. Další kroky jsou stejné jako u PPR trubek.

Třívrstvé FASER trubky

trubek FASER je použita speciální vytlačovací hlava, do které vstupuje tavenina ze třech extruderů najednou. Od kalibrační vany dále je technologie stejná jako pro PPR trubky.